Pioneers in the industry, we offer vizag blue granite sk blue granite, mountain brown granite, ocean blue granite, ice black granite, honey brown granite slabs and royal blue granite slab from India.
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Product Type | Slab |
| Place of Origin | vaizag |
| Stone Form | Slab |
| Size | 10*3 |
| Coverage Area | 5000 sqft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Desert Brown |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Himalayan Blue |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Flamed |
| Form | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Certification | ISO 9001 |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 10-15 mm |
| Form | Slab |
| Origin | Pan India |
| Product Type | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Colour | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| size | rectangular |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Colour | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | Rectangular |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Ruby Red |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black Galaxy |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Tan Brown |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Colour | Gray |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | rectangular |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Bengal Black |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Himalayan Blue |
| Shape | Rectangular |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Coin Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Fish Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Flamed |
| Usage/Application | Countertops |
| Color | Grey |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Fish Black |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Flamed |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Alaska White |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Brown |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Black Marquina |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Flamed |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Mist Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Leathered |
| Color | Alaska White |
| Usage/Application | Flooring |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Black Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Mint Green |
| Colour | Black |
| Size | shape |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Cherry Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Kashmir White |
| Usage/Application | Countertops |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Galaxy White |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Kitchen |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Gulshan Jain (Partner)
Granite House
Plot 1, 1-A, Sivagangai Main Road, Vandiyur
Madurai - 625020, Tamil Nadu, India