We are a leading Manufacturer of ocean white granite slab, sapphire blue granite, emerald pearl granite, blue pearl granite, alaska gold granite and paradise brown granite from Madurai, India.
₹ 220 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Colour | Gray |
| Surface Finish | Flamed |
| Stone Form | Big Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 10*3 |
| Shape | rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Emerald Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Baltic Brown |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Tan Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Flamed |
| Color | Apple Green |
| Size | Rectangular |
| Water Absorption | No Absorption |
| Slab Type | Flooring |
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Color | Oasis Green |
| Thickness | 18 mm |
| Marble Type | Indian Marble |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Kitchen |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Mist Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Cherry Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Size | rectangular |
| Form | Slab |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Imperial Red |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Brown Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Colour | Black |
| Shape | size |
| Color | grey |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Absolute Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Tan Brown |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Colour | Gray |
| shape | Rectangular |
| Water Absorption | No Absorption |
| Slab Type | Flooring |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Green Pearl |
| Colour | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Shape | Rectangular |
₹ 140 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Galaxy White |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Color | Ice White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Gulshan Jain (Partner)
Granite House
Plot 1, 1-A, Sivagangai Main Road, Vandiyur
Madurai - 625020, Tamil Nadu, India